Dziwny jest ten świat …

gallery

21 grudnia 2016 roku był dla Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Dominika Savio i Publicznego Gimnazjum dniem szczególnie uroczystym. Tradycyjne, jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół.  Tym razem uczniowie wraz z opiekunami przygotowali z tej okazji Jasełka pt. „Dziwny jest ten świat”, które każdy mieszkaniec naszego miasta i okolicy mógł obejrz w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. Gra młodych aktorów przepełniona była otwartością, szczerością, prostotą i ciepłem.

W atmosferę świąt wprowadziły wszystkich kolędy, jak zwykle pięknie zaśpiewane przez uczniów i rodziców. Była okazja, choć na chwilę, oderwać się od kłopotów dnia codziennego, posłuchać kolęd, przypomnieć sobie niektóre zwyczaje, tak bardzo charakterystyczne dla polskiego Bożego Narodzenia. Potem były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Zewsząd było słychać serdeczne życzenia oraz głosy zachwytu nad rewelacyjnym występem uczniów. Wszyscy, którzy brali udział w wigilii szkolnej, mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt i na nowo cieszyć się z przychodzącego Jezusa.

Na zakończenie programu wręczono uczniom nagrody i specjalne podziękowania za uczestnictwo w świątecznym konkursie. Oto laureaci:

            I miejsce: Oliwia Grześczak (klasa III SP ) i Mateusz Grześczak ( klasa VI SP) ,

II miejsce: Anastazja Zając (klasa II SP ) i Robert Stargała (klasa I G) ,

III miejsce: Kornel Kulisiński ( Oddział Przedszkolny ), Miłosz Kulisiński (klasa I SP) i Emilia Zych (klasa II SP );
 

Dziękujemy wszystkim Szanownym Gościom za przybycie, szczególnie wdzięczni jesteśmy osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tego pięknego wydarzenia.

 

gallery


 

gallery

Comments

comments

Written by