Spotkanie gimnazjalistów z Kubą Błaszczykowskim!

To spotkanie bez wątpienia należało do wyjątkowych. W grudniowe popołudnie grupa gimnazjalistów z Kłobucka wraz z opiekunami udała się do Zespołu Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach, by osobiście poznać jednego z graczy reprezentacji Polski – Jakuba Błaszczykowskiego. Wyjazd do rodzinnej miejscowości sportowca został przeprowadzony w ramach innowacji pedagogicznej pod hasłem „Uzależnieni tylko od sportu”, której organizatorami są nauczyciele – p. Katarzyna Kochalska, p. Rafał Kowalczyk i p. Rafał Staśkiewicz. W wyniku działań podejmowanych przez nauczycieli do szkoły regularnie zapraszani są goście na co dzień związani ze sportem, którzy udzielają uczniom praktycznych porad i wskazówek, a także dzielą się z nimi swoją wiedzą, umiejętnościami i spostrzeżeniami.
Spotkanie z zawodnikiem światowego formatu, jakim niewątpliwie jest Kuba Błaszczykowski, wywołało wśród wszystkich ogromne emocje. Jak mówili uczniowie, Jakub Błaszczykowski okazał się bardzo wyrozumiały i serdeczny – cierpliwie podpisywał koszulki, kartki, kalendarze i z uśmiechem pozował do wspólnych zdjęć. Mimo że kilka minut wcześniej odbył trudną podróż, nawet przez chwilę nie okazał zmęczenia i spełniał prośby naszych uczniów. To tylko dowód na to, że można być jednocześnie wielkim bohaterem, sławnym piłkarzem i zwyczajnie życzliwym człowiekiem.
Spotkanie z Kubą Błaszczykowskim zostanie na długo w pamięci młodzieży, a otrzymane autografy będą wspaniałą pamiątką i niezapomnianym wspomnieniem tego wydarzenia.

Comments

comments

Written by