Policjanci na wywiadówce

W ubiegłym tygodniu policjanci z Kłobucka dwukrotnie spotkali się z nauczycielami i rodzicami uczniów na szkolnej wywiadówce w Zespole Szkół nr 1. Tematem przewodnim była profilaktyka uzależnień od narkotyków i dopalaczy. Dodatkowo mundurowi poinformowali o Systemie Dokumenty Zastrzeżone oraz zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotkali się z nauczycielami i rodzicami uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku. Najwięcej uwagi policjanci poświęcili problematyce substancji psychoaktywnych. Mundurowi wyjaśniali, czym są dopalacze, gdzie młodzi ludzi mogą je nabyć i jakie konsekwencje niesie ich zażycie. Ponadto policjanci poinformowali uczestników spotkania o konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem, udzielaniem i wytwarzaniem nielegalnych substancji Stróże prawa zachęcali rodziców uczniów do współpracy przy rozwiązywaniu problemów ich dzieci.

 

W związku z prowadzoną Kampanią Informacyjną Systemu Dokumenty Zastrzeżone mundurowi zaprezentowali i omówili w jaki sposób działa system. Policjanci przekazali zebranym rodzicom i nauczycielom dlaczego trzeba zastrzegać dokumenty, co zrobić po utracie dokumentów, jakie dokumenty zastrzegamy oraz gdzie możemy to zrobić. Ponadto, mundurowi zachęcali obecnych do korzystania z nowego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – interaktywa mapa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy. Policjanci podkreślali, że KMZB jest bardzo prosta w obsłudze i całkowicie anonimowa. \ Dla uczestników spotkania policjanci przygotowali plakaty informacyjne i ulotki dotyczące zarówno Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE jak i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Comments

comments

Written by