„Wycieczka” starosty

W niedzielę 15 października 63 uczniów Zespołu Szkół nr 1  w Kłobucku, 6 uczniów z Zespołu Szkół nr 2 i 8 uczniów z Zespołu Szkół w Krzepicach wyjechało na praktyki do Grecji.  Odbyły się one w ramach programu Erasmus +  realizowanego ze środków PO WER "EUROPA, ROZWÓJ, MECHANIKA".  Praktyki organizowało Akademickie Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej.
 "Gościem specjalnym" na tej wycieczce był starosta Henryk Kiepura. We wtorek 24 października poleciał on wraz z dyrektorem Zespołu Szkół w Krzepicach do Grecji, i spotkał się z uczniami. Jego wizyta była wizytą "studyjną" i miała na celu podsumowanie przebiegu warsztatów i całego projektu. Starostwa wrócił do Polski dzisiaj w godzinach porannych. Był to wyjazd służbowy. 
Jest to bardzo ciekawy i jakże wymowny przykład sprawowania władzy przez naszego pana Starostę Kłobuckiego Henryka Kiepurę. Poleciał w ramach obowiązków służbowych oceniać wyjazd na praktyki uczniów naszego powiatu.  Czy jest to prawidłowe działanie naszego „prawdomównego” starosty ? Z kim teraz zrobił zdjęcia? Czy starosta powinien spotykać się ze swoimi mieszkańcami za granicą ? Czy powinien oceny wyjazdu dokonywać starosta? Znowu robi to na koszt podatnika. Jak wypadła ocena? Czy miał prawo i uprawnienia do dokonania takiej oceny? Gdzie wobec tego są pedagodzy, do których obowiązków należy taka ocena?Prawdopodobnie Starosta Kłobucki zorganizował sobie wypad za granicę na koszt podatnika. A może nie ma co robić? Nudzi Mu się w pracy? Czyżby stanowisko jakie sprawuje nie było potrzebne? A może cały powiat jest niepotrzebny? I znowu usłyszymy, jakie to zasługi ”MY WŁADZA” odnieśli w organizowaniu wyjazdu. Cały czas zastanawia się, co robić aby nic nie robić. Jeszcze raz potwierdza się teza, że „darmocha” tuczy.
Andrzej Zalski.

Comments

comments

Written by