Lekcja w bibliotece

Dnia 30. 10. 2017 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym pod opieką: Pani Agnieszki Stróżnej (organizatora) oraz Pani Pauliny Kmieć uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej. 

Pracownica biblioteki Pani Danuta Rykała zapoznała uczniów ze specyfiką pracy biblioteki, wyposażeniem i rodzajem zbiorów. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach bibliotecznych pt. "Jak powstaje książka?", które promowały edukację czytelniczą i medialną; rozszerzały zasób słownictwa poprzez bezpośredni kontakt z dziełami literackimi; doskonaliły umiejętność pracy w zespole oraz uczyły korzystania ze słowników i encyklopedii przeznaczonych dla dzieci. 

 

Uczniowie poprzez zabawę zdobyli wiedzę niezbędną podczas korzystania z biblioteki. Warsztaty pt. "Jak powstaje książka?" cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Dzięki tym zajęciom półka z książkami kojarzy się dzieciom z czymś przyjemnym- z zabawą, przygodą, rozrywką, wiedzą podaną w ciekawej i atrakcyjnej formie. Życzymy sobie i dzieciom, aby tak zaszczepiona potrzeba kontaktu z literaturą pozostała w nich już na zawsze.

Comments

comments

Written by