Maraton Czytelniczy

 

27 października w Szkole Podstawowej w Białej odbył się Maraton Czytelniczy. Uczniowie z klasy VI, VII oraz II i III gimnazjum czytali wybrane fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy".

 

Akcja czytelnicza odbyła się w związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pierwszą osobą, która z wyczuciem i właściwą intonacją przeczytała tekst była Pani Dyrektor Małgorzata Zander-Skwarczyńska. Następnie czytali zaproszeni goście – radny i sołtys Białej – pan Zygmunt Bełtowski oraz pani Elwira Kałuża, reprezentująca Radę Rodziców. Fragmenty powieści czytali również uczniowie. Oto zwycięzcy Maratonu Czytelniczego: I miejsce zajęła Oliwia Sznober z klasy VI, natomiast II miejsce zajął Kacper Rorat z klasy III gimnazjum, a III miejsce otrzymali Oskar Świącik z klasy VII i Bartosz Kociński z klasy II gimnazjum.

Laureaci mogą czuć się bardzo wyróżnieni, ponieważ w maratonie wzięło udział trzydziestu dziewięciu uczniów. Oceniała ich komisja, złożona z uczennic klasy III gimnazjum. Jury zwracało uwagę na dykcję, intonację, interpretację czytanego tekstu oraz oddziaływanie czytającego na słuchaczy. Akcję koordynowała nauczycielka bibliotekarka – pani Ksymena Żurawska.

 

Comments

comments

Written by