Patologia


PATOLOGIA W GMINIE WRĘCZYCA WIELKA!!!

Problem mieszkańców osiedla we Wręczycy Wielkiej.

Do redakcji przyszli mieszkańcy ul. Szkolnej we Wręczycy Wielkiej. Ulica wchodzi w skład osiedla na którym w blokach jest ponad sto mieszkań.  Właścicielem jest gmina. Część mieszkań została wykupiona na własność.  Problem jest z mieszkańcami, którzy w oczach pozostałych mieszkańców mieszkania traktują jak swoiste meliny. Jak nas poinformowali wiele osób tam mieszkających w mieszkaniach gdzie właścicielem jest gmina nawet nie opłaca za nie czynszu,i to od lat. 
・    Niektórzy z nich nigdy nie płacili za mieszkanie – mówi mieszkaniec. Na ich czynsz składamy się my wszyscy- dopowiada. To przeważnie rodziny alkoholików, którzy nie dość że nie płacą to dewastują te mieszkania. Częste imprezy alkoholowe. Wrzaski. Gdy zwracają im uwagę pozostali mieszkańcy, potrafią się odgrażać. Dochodzi do tego że nawet potrafią dzieci szczuć psami a dorosłym grożą.  A wójt nic z tym nie robi.

Jak nam powiedziało, wójt w rozmowie z mieszkańcami bloku stwierdził, że „za dużo z tym roboty, a on chce tylko doczekać do końca kadencji”. Drogi panie wójcie aby zrezygnować nie musi pan czekać do końca kadencji. Dług najbardziej zadłużonych mieszkań sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wójt po prostu dług umarza. Czyżby nie opłacało się być zdyscyplinowanym mieszkańcem. Dochodzi do absurdu, osoby którym umorzono dług obnoszą się z tym decyzjami i wręcz naśmiewają się z wójta. Doszło do tego, że niektórzy ze względu na uciążliwe sąsiedztwo wyprowadzili się z bloków.  Patologiczna sytuacja trwa od lat. Niedawno w gminie spalił się dom w którym mieszkała cała rodzina. Dla nich nie znalazło się mieszkanie zastępcze. Mamy propozycję. Niech pan Wójt gminy Wręczyca Wielka wykupi mieszkania za własne pieniądze,następnie wynajmie je tym „niesfornym” mieszkańcom a gdy nie będą płacić za czynsz niech im go umorzy. Niech stanie się Janosikiem za własne pieniądze.
Andrzej Zalski.

Comments

comments

Written by