NOWI POLICJANCI

Wczoraj do służby w śląskiej policji wstąpiło 85 nowych policjantów, w tym 8 kobiet. Ślubowanie przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Kłobucką Policję zasiliło czterech nowo przyjętych funkcjonariuszy.
Wczoraj na placu apelowym w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 85 nowych policjantów. Wśród mundurowych, którzy rozpoczynają swoją służbę w Policji znalazło się 8 kobiet.

Podczas uroczystości szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. Krzysztof Justyński podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Mundurowi muszą cechować się odpowiedzialnością, odwagą oraz budzić zaufanie, ze względu na rolę, jaką pełnią w społeczeństwie. Nadinsp. Krzysztof Justyński wspomniał także policjantów, którzy polegli na służbie i oddali swoje życie chroniąc obywateli. To właśnie im poświęcone zostały odsłonięte kilka dni temu tablice pamiątkowe znajdujące się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz awansów.

Kłobucką Policję zasiliło czterech nowo przyjętych funkcjonariuszy. Młodzi policjanci są mieszkańcami powiatu kłobuckiego w wieku od 23 do 34 lat. Już jutro stawią się w Szkole Policji w Katowicach, gdzie odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie. Po ukończeniu kursu podstawowego ruszą w patrol na ulice naszego powiatu.


Nowym funkcjonariuszom na początku ich kariery w Policji życzymy bezpiecznej i spokojnej służby!

Comments

comments

Written by