Spacer po Rymach

Już od pewnego czasu, atmosfera wśród dzieci i pracowników Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym była napięta. Wszyscy gorąco oczekiwali kiedy nadejdzie ten dzień … I stało się: 27 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym po raz drugi odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. „SPACER PO RYMACH” w klasach I-III oraz IV-VII, tym razem o tematyce patriotycznej. Tego dnia zawisła biało – czerwona dekoracja, uczniowie nauczyły się wierszy na pamięć perfekcyjnie. I tak kiedy wszyscy spotkaliśmy się, rozpoczął się ten długo wyczekiwany moment.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, serdecznie wszystkich witając i przedstawiając uczestników konkursu oraz szanowne jury, w którym zasiadł: p. Andrzej Zalski – Prezes Stowarzyszenia „Nasza Szkoła”, p. Patrycja Soboniak – nauczyciel języka polskiego, p. Monika Jurczyńska – nauczyciel języka polskiego, p. Kinga Fakhari – nauczyciel języka angielskiego.
W konkursie udział wzięło dwudziestu uczestników w klasach I-III oraz osiemnastu uczestników w klasach IV-VII. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się gestykulacją, niektórzy rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, tonacją. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała szanowna komisja konkursowa, dzieci udały się na chwilę przerwy.
Po trudnej debacie komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów w klasach I-III:
I miejsce:
Mikołaj Pelikan – klasa I
Mateusz Tałajczyk – klasa II
Wiktoria Mrozek – klasa IIIa
II miejsce:
Łukasz Rykała – klasa I
Kinga Kot – klasa II
Amelia Jankowska – klasa IIIa
III miejsce:
Lena Krzyżanowska – klasa I
Kornelia Nieora – klasa II
Maja Pawelak – klasa IIIb
Wyróżnienia:
Marta Sielecka – klasa I
Po trudnej debacie komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów w klasach IV-VII:
I miejsce:
Paulina Paprotna – klasa VII
II miejsce:
Julia Rudnik – klasa VII
III miejsce:
Oliwia Wilk – klasa IVa
Aleksandra Płuska – klasa IVb
Wyróżnienia:
Aleksander Kozakiewicz – klasa IVb
Nikola Pasak – klasa VI
Roksana Kubicka – klasa IVa
Marta Hyra – klasa V
Kinga Desperak – klasa V
Patrycja Bitner – klasa IVb
Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez p. Andrzeja Zalskiego – Prezesa Stowarzyszenia „Nasza Szkoła”.

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w konkursie i zapraszam za rok.

Comments

comments

Written by