ODWIEDZILI SZKOŁĘ

MUNDUROWI ODWIEDZILI SZKOŁĘ W PARZYMIECHACH

Mundurowi z naszej komendy realizują bardzo dużo przedsięwzięć profilaktycznych na terenie całego powiatu kłobuckiego. Wczoraj policjanci odwiedzili Zespół Szkolno – Przedszkolny w Parzymiechach gdzie odbywało się podsumowanie Rządowego Programu „Bezpieczna+”. W spotkaniu uczestniczył również podinsp. Jacek Babiuch, który od niedawna pełni obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta KPP w Kłobucku.
O tym jak ważna są akcje profilaktyczne dla najmłodszych, wiedzą nie tylko policjanci ale także nauczyciele, którzy organizują spotkania z mundurowymi w szkołach i przedszkolach. Mundurowi z naszej komendy realizują bardzo dużo takich przedsięwzięć na terenie całego powiatu kłobuckiego. Wczoraj stróże prawa odwiedzili Zespół Szkolno – Przedszkolny w Parzymiechach gdzie odbywało się podsumowanie Rządowego Programu „Bezpieczna+”. Wcześniej w tej szkole odbywały się zajęcia „Bezpieczni w szkole i poza nią” realizowane w ramach policyjnej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Podczas warsztatów edukacyjnych policjanci przekazali uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz przypominali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie.

We wczorajszym spotkaniu, poza profilaktykiem społecznym st.sierż. Tomaszem Solnicą, uczestniczył również podinsp. Jacek Babiuch, który od niedawna pełni obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta KPP w Kłobucku. Komendant razem z Panią Dyrektor oraz zaproszonymi gośćmi przekazał dzieciom kamizelki odblaskowe sfinansowane przez szkołę ze środków uzyskanych z programu „Bezpieczna+”.

Comments

comments

Written by