Sukces „Naszej Szkoły”

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym Finalistkami Ćwierćfinału Wojewódzkiego w Tenisie Stołowym!!!

Julia Rudnik, Klaudia Ceglarz i Paulina Bitner – uczennice Szkoły Podstawowej
w Zwierzyńcu Pierwszym, zagrały w Finale Wojewódzkiego Ćwierćfinału Drużynowych Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym klas siódmych
i gimnazjalnych. Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozegrane zostały 5 kwietnia na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie. W gronie sześciu drużyn które przebrnęły przez wcześniejsze eliminacje Międzygminne i Powiatowe, dziewczęta
z „Naszej Szkoły” wygrały wszystkie pojedynki, zajmując pierwsze miejsce w grupie „A” pokonując m.in. SP nr 15 w Częstochowie. W półfinale natomiast dziewczęta pokonały reprezentantki Poczesnej po zaciętej rywalizacji 3-1, by w wielkim finale ulec dziewczętom
z SP nr 29 w Częstochowie. Należy dodać, iż dziewczęta z „Naszej Szkoły” były najmłodsze w całej stawce ćwierćfinalistek wojewódzkich i rywalizowały z koleżankami aż o dwa lata starszymi! Zajmując drugie miejsce w Rejonie Częstochowskim, Klaudia, Julia i Paulina przegrały tylko z zawodniczkami na co dzień reprezentującymi Kluby Tenisowe
w Tarnowskich Górach, Zawadzkiem i Częstochowie. Zwycięska szkoła nr 29, pogromczynie naszych dziewcząt w finale, zdobyły dwa lata temu jedno z czołowych miejsc na Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym w kategorii Szkół Podstawowych, tym samym drugie miejsce Naszych dziewcząt na poziomie Ćwierćfinału Województwa Śląskiego jest ogromnym sukcesem!!!

Comments

comments

Written by