Konflikt

KONFLIKT KRZYSZTOFA  KRAWCZYKA  z JAKUBEM BŁASZCZYKOWSKIM!!!
widziany oczami naszego rozmówcy.

– Problemy Krawczyka i Błaszczykowskiego są stałe. Są dwa punkty widzenia. Jeden punkt widzenia  jest radnego Krawczyka, prezesa Olimpii który mówi że bardzo by chciał z Błaszczykowskim na różnych polach współpracować, ale ta współpraca się nie układa z różnych przyczyn – również osobistych i animozji rodzinnych. Dzieli ich tysiące drobnych animozji.   Przede wszystkim oficjalne  wspieranie  przez Kubę klubu Amator Golce. Ale myślę, że akurat w tym momencie Kuba Błaszczykowski ma prawo popierać, sympatyzować z kim chce. Krawczyk ze swoimi animozjami dopuszcza się do wyrażenie opinii na temat Kuby i rozpowiada,  że Kuba wręcz  obiecuje zawodnikom Amatora że jak  dokopią   Olimpii Truskolasy – „tym od Krawczyka” – udzieli im 5000 zł premii. Myślę, że nic się nie stanie jeżeli tak się stanie. A 5 000 zł po drodze nie chodzi.   Kuba Błaszczykowski wielokrotnie  próbował  na gruncie gminy i samej wsi Truskolasy współpracować w różnych przedsięwzięciach. Między innymi przy budowie orlika w Truskolasach. Nikt nie chciał nawet  podjąć tematu,  a jak przyjechał kadrowicz reprezentacji  Polski, z  przedstawicielem  ministerstwa od którego  zależało czy ten orlik powstanie, nie było zainteresowania. Przyjechali do wójta gminy pana Henryka Krawczyka, do przewodniczącego Rady Gminy Marka Prubanta, a ci nie chcieli  się z nimi spotkać. Po prostu stwierdzili że nie mają czasu na  spotkanie. Dziwić się należy, ponieważ wybudowanie orlika jest w interesie całej gminy, a nie partykularny interesik jednego sołectwa. Doszło do tego, że Krzysztof Krawczyk powiedział cytuje „co mu tam byle piłkarzyk Błaszczykowski będzie robił problemy, on już się skończył  i nie umie grać w piłkę”. Tak wygląda jego retoryka. Te może nie obraźliwe, ale bardzo nie sprzyjające Kubie słowa Krawczyk powtarza je stale,  natomiast  Kuba nie ma ochoty z nim rozmawiać. 
Jeżeli chodzi o sesję to rozmawialiśmy na temat przesunięcia środków w budżecie gminy -mówi nasz rozmówca – na oświetlenie boiska w Truskolasach.  No i Krzysiek uniósł się opowieścią, że podczas ostatnich derbów  gminy Wręczyca Wielka na meczu Olimpia  Truskolasy – Amator Golce pojawił się Kuba Błaszczykowski na stadionie. Usiadł ze swoimi kolegami gdzieś na rogu trybun.  Zresztą on zawsze kibicuje na tych derbach. Więc to nie jest tak, że  przyjechał jednorazowo. Zawsze stara się na tych derbach bywać. I zawsze jest  – jak ja go widzę – gdzieś na trybunach ze znajomymi i ogląda sobie mecz.  Krzyśka bardzo uraziło to że ……., może nie będę cytował, może nie słowo w słowo, ale tam padły  takie słowa – nie pamiętam czy szczeniak, czy gnojek, czy łebek –  jakieś takie stwierdzenie to  było, cytuję „nawet nie przyszedł się przywitać z honorowym, długoletnim prezesem Olimpii tj. z Krzysztofem Krawczykiem i jeszcze dał nagrodę 5000 za to żeby piłkarze z Golec ograli chłopaków z Truskolasów,  którzy od juniora trenują. Więc on, Krawczyk będzie wszelkimi sposobami ograniczał finansowanie dla Golec.  Jak będzie jakieś głosowanie na wymianę okien w klubie z Golec to on będzie przeciwny. 
Animozje sięgają zenitu. Tak między nami. Kuba Błaszczykowski nagrodę daje ze swoich pieniędzy. Pan Krzysztof Krawczyk pozbawia klub w Golcach środków budżetowych gminy. Na budżet gminy składają się podatki mieszkańców Golec. Do czego może doprowadzić animozja a może jest to zwykła głupota. 
Andrzej Zalski.


 

Comments

comments

Written by