Oświadczenie

OŚWIADCZENIE PREZESA OLIMPII TRUSKOLASY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA

 

Nawiązując do Waszego artykułu szumnie zatytułowanego

Konflikt Krzysztofa Krawczyka z Jakubem Błaszczykowskim” przedstawiającym wywiad anonimowego radnego Rady Gminy we Wręczycy Wielkiej chciałbym złożyć oświadczenie w tej sprawie wyjaśniające nieprawdziwe zarzuty pod moim adresem.

Na wstępie pragnę zadać pytanie skąd wzięła się taka troska udzielającego wywiadu odnośnie moich stosunków z Jakubem Błaszczykowskim i jego rodziną ?! Tu przytaczam wypowiedź

dzieli ich tysiące drobnych animozji”. Co do Jakuba, to w czasie jego kariery zawodowej na przestrzeni kilkunastu lat miałem z nim kontakt osobisty może trzy razy, ostatnio na meczu towarzyskim Wisły Kraków z Amatorem Golce, który został rozegrany na naszym obiekcie w Truskolasach i w trakcie naszej rozmowy zaproponowałem Jakubowi wspólną organizację cyklicznych turniejów letnich dla dzieci na obiekcie Olimpii. Otrzymałem odpowiedź, że na razie takie cykliczne turnieje organizuje w zimie w szkole na hali w Truskolasach i latem na swoim prywatnym obiekcie w Opolu, w których to turniejach uczestniczyła również drużyna dziecięca naszego klubu.

Odnośnie propozycji nawiązania współpracy Klubu Sportowego OLIMPII z Kubą, to takową ofertę osobiście złożyłem za pośrednictwem brata Kuby w zeszłym roku, otrzymując w niedługim czasie odpowiedź, że na chwilę obecną Jakub nie jest zainteresowany współpracą z klubem z uwagi na brak czasu jego oraz osób, które miałyby się tym zająć, co przyjąłem ze zrozumieniem.

Jednocześnie pragnę zdecydowanie zdementować słowa informatora włożone w moje usta, tutaj cytuję „ co mu tam byle piłkarzyk Błaszczykowski będzie robił problemy, on już się skończył i nie umie grać w piłkę”. W tym miejscu zadaję tej osobie pytanie : jakie problemy może stwarzać mnie i naszemu klubowi Jakub Błaszczykowski ?!. Co do umiejętności gry Kuby w piłkę to oświadczam, że na chwilę obecną nie widzę zawodnika w Polsce, który mógłby zastąpić go na tej pozycji w polskiej reprezentacji, zawsze powtarzałem i powtarzam, że Kuba którego znam od dziecka to urodzony talent piłkarski, który swoją pracą i zawziętością potrafił rozwinąć i osiągnąć wyżyny w piłce nożnej, czego mu wiele nic nierobiących osób zazdrości.

Dowodem tego, że zawsze podziwiałem jego rozwój kariery i działalność charytatywną jest liczny mój udział w imprezach charytatywnych z udziałem Kuby, gdzie zawsze starałem się wylicytować jego koszulkę z dedykacją wspierając tym jego działalność na tym polu. Ponadto wiele podziwu mam dla niego, za utworzenie tak wspaniałej Fundacji „Ludzki Gest”, którą również wspieram swoim uczestnictwem w imprezach charytatywnych i zakupem gadżetów, z których dochód przeznaczany jest na pomoc dzieciom pokrzywdzonym.

Chciałbym również odnieść się do mojej wypowiedzi na ostatnim posiedzeniu komisji łączonych, związanej z klubem Amator Golce i Jakubem Błaszczykowskim. Na wstępie chcę poinformować, że powodem mojego zdenerwowania była próba odrzucenia przez niektórych radnych wniosku dotyczącego budowy oświetlenia na boisku treningowym i utwardzenie miejsca do parkowania samochodów, którego do dzisiaj klub nie posiadał. Inwestycja, o którą wnioskowałem od kilkunastu lat zbiegła się z organizacją drugiej edycji „Dni Gminy Wręczyca Wielka”, której zaszczyt organizacji przypadł miejscowości Truskolasy na obiekcie klubowym. Inwestycja ta zostałaby dla potrzeb klubu ułatwiając prowadzenie zajęć treningowo – szkoleniowych w okresie jesiennym i wczesnowiosennym. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że osoba udzielająca wywiadu nie dopowiedziała o moim oświadczeniu, że z oświetlenia mogłyby korzystać inne kluby gminne, przede wszystkim blisko działający klub Amator Golce.

Ponadto chcę również zdementować wypowiedź rozmówcy jakoby władze gminy nie chciały spotkania z Jakubem i jego wujkiem w sprawie budowy boiska „Orlika”, z oświadczenia Wójta Gminy wynika, że do takiego spotkania doszło, na którym oświadczył, że na terenie gminy trwa obecnie rozbudowa dużych obiektów sportowych ( Truskolasy, Wręczyca Wielka, Szarlejka) i na chwilę obecną nie planuje się takiej inwestycji, co nie znaczy, że w przyszłości jeden taki obiekt powstanie nie koniecznie z programu „Orlik”, gdyż sens miałaby budowa takiego obiektu pełnowymiarowego, czego ten program nie obejmuje, powołując się na sugestię radnych.

Chciałbym również poruszyć temat mojej wypowiedzi dotyczącej Jakuba odnośnie premiowania zawodników za wygrany mecz i nie przywitanie się ze mną i działaczami klubu. Otóż wyjaśniam, że premia, o której mowa nie dotyczyła tego meczu lecz innego i o tym poinformował mnie członek zarządu Amatora Golce. W tym miejscu jedyny raz muszę przyznać rację rozmówcy z gazetą, że faktycznie nie powinno nas interesować kogo Kuba wspiera finansowo i darzy przyjaźnią. Natomiast co do mojej wypowiedzi przywołującej osobę Jakuba pragnę poinformować , że Kuba będąc dzieckiem , tu cytuję moją wypowiedź w przenośni jako „gówniarz ze śpikiem u nosa” ( znając poczucie humoru Kuby, to myślę, że się nie obrazi) już bywał na obiekcie klubu i próbował swoich sił z wiele od siebie starszymi kolegami, pamiętam nawet jego słowa „ trenerze wpuść chociaż na chwilę” co mu się nieraz udawało i wcale nie ustępował umiejętnościami od starszych kolegów. W tym miejscu pragnę oświadczyć, że był to bardziej żal wyrażony tym, że Kuba nie darzy klub z jego macierzystej miejscowości jakąś odrobiną sympatii i nie chodzi mi o moją osobę tylko o dzieci i młodzież, którzy chętnie spotkaliby się z naszym reprezentantem kadry narodowej.

 

Reasumując powyższe, uważam że gdyby dochodziło do częstszych bezpośrednich spotkań pomiędzy truskolaskim klubem i Jakubem Błaszczykowskim to nie byłoby okazji dla osób pragnących waśni i pomówień. W tym miejscu pragnę poinformować, że głównym współzałożycielem Klubu „Olimpia” Truskolasy był nieżyjący dziadek Kuby Pan Brzęczek, a kontynuatorem jego działań był wujek Krzysztof Brzęczek, od którego na początku lat dziewięćdziesiątych przejąłem zarządzanie klubem i w przyszłości byłbym usatysfakcjonowany mogąc przekazać pałeczkę wnukowi, o czym kiedyś wspomniałem bratu Kuby.

 

 

Powyższe oświadczenie składam jako Prezes Zarządu KS „OLIMPIA”Truskolasy

 

Krzysztof Krawczyk

Comments

comments

Written by