Dary serca

 

16 kwietnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Białej podarowali dary chorym dzieciom ze Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” oraz podopiecznym ze Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej w Częstochowie. Wyjazd był możliwy dzięki uprzejmości i życzliwości pana Mariana Fereta oraz Wojciecha Pacuda.

Pobyt z człowiekiem chorym, a zwłaszcza z cierpiącym dzieckiem napawa wielkim wzruszeniem i na długo pozostaje w pamięci. Dzięki serdeczności Pani Prezes Ośrodka „Ufność” Magdalenie Szymczyńskiej, wolontariusze mieli okazję pochylić się nad łóżeczkami ciężko chorych dzieci oraz pobawić się z bardziej sprawnymi maluchami w sali zabaw. Następnie uczniowie udali się do Hospicjum, aby tam również zastawić zebrane dary.

Wizyta w Ośrodku „Ufność” i w Hospicjum uświadomiła młodym wolontariuszom, że są ludźmi, których inni bardzo potrzebują. Pomoc płynąca ze szkoły nie ogranicza się jednak do jednorazowych akcji. Już niebawem, bo 26 maja podczas Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej w Białej odbędzie się II Przełajowy Bieg Charytatywny „Podaruj Serce” na rzecz podopiecznych ze Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” w Częstochowie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć potrzebujących oraz zyskać trochę zdrowia biorąc udział w biegu.

Comments

comments

Written by